Dlaczego dzieci nie lubią warzyw?
Dlaczego dzieci nie lubią warzyw?
15 maja 2017
Jak przyrządzić szpinak
Jak przyrządzić szpinak
22 maja 2017
 

Jak łagodniej przejść oczyszczanie organizmu

Istnieje jeden świetny sposób na lepsze samopoczucie, młodszy wygląd i poprawę ogólnego zdrowia. Tym sposobem jest oczyszczanie organizmu. Dzięki niemu możemy czuć się dosłownie kilka lat młodsi. W początkowej fazie oczyszczania organizmu mogą jednak wystąpić przejściowe dolegliwości, które są związane z reakcją organizmu na pozbywanie się toksyn.

Właśnie one niestety są przyczyną zbyt szybkiej rezygnacji z terapii u wielu osób.

Żeby temu zapobiec, warto wiedzieć, jak radzić sobie z tymi dolegliwościami, jak je łagodzić i jak zachować przy tym radość z odzyskiwania prawdziwego zdrowia. Tego wszystkiego dowiesz się w tym artykule.

7 sposobów na łagodzenie objawów oczyszczania organizmu

Czy możesz zastosować oczyszczanie organizmu?

Terapia polegająca na naturalnym oczyszczeniu organizmu wzmacnia naturalne mechanizmy działające w organizmie, które odpowiadają za usuwanie z niego toksyn. Może być ona przeprowadzona u każdego, jednak należy pamiętać, że szczegółowy przebieg terapii musi być dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Każdy, kto zechce oczyścić organizm, powinien stosować odpowiednią dla siebie dietę, ewentualnie wzbogaconą o naturalne suplementy.

Jak przebiega oczyszczanie organizmu?

Terapia oczyszczająca organizm polega na okresowym wyeliminowaniu z diety pokarmów zakwaszających i znaczącym zwiększeniu udziału w jadłospisie pokarmów, które mają działanie alkalizujące, szczególnie warzyw i owoców. Taka zmiana powoduje, że organy odpowiedzialne za usuwanie zanieczyszczeń z organizmu, czyli skóra, nerki i wątroba, zostają odciążone i przez jakiś czas nie są do nich dostarczane kolejne toksyny. Dzięki temu wzmaga się ich oczyszczające działanie, które prowadzi do całkowitego oczyszczenia organizmu.

Skąd te dolegliwości?

Przy oczyszczaniu organizmu na jakiś czas eliminuje się spożycie niektórych grup pokarmów, jak np. tłuszcz, nabiał, gluten czy kawa. Dodatkowo organizm zaczyna przyjmować coraz więcej innych substancji, które do tej pory otrzymywał w ograniczonych ilościach. Są nimi m.in. woda, surowe warzywa i błonnik. Jest to dla niego pewnego rodzaju szok, który skutkuje czasowymi dolegliwościami w początkowym okresie terapii oczyszczającej.

Jakie dolegliwości mogą wystąpić przy oczyszczaniu organizmu?

oczyszczanie organizmu

Nie każdy będzie tak samo reagował na zmiany w diecie, które są wprowadzane przy oczyszczaniu organizmu. Dlatego u niektórych może pojawić się więcej objawów, u innych mniej, a pozostała część osób może przejść oczyszczanie bez jakichkolwiek dolegliwości. Objawami, które mogą jednak wystąpić, są:

  • bóle głowy
  • bóle żołądka
  • głód
  • ogólne osłabienie
  • uczucie zimna.

Jak złagodzić dolegliwości przy oczyszczaniu organizmu?

Decydując się na oczyszczanie organizmu musimy mieć świadomość, że podane wyżej objawy mogą, choć nie muszą się pojawić. Na wszelki wypadek lepiej jeszcze przed rozpoczęciem terapii dowiedzieć się, jak radzić sobie z tymi dolegliwościami. Mając odpowiednią wiedzę, wiele z nich można zminimalizować, a niektóre nawet całkowicie wyeliminować. Warto więc być na nie przygotowanym, żeby pod wpływem czasowych objawów nie porzucić całej terapii.

Warto pamiętać, że większość podanych dolegliwości występuje tylko przez jakiś czas, najczęściej pomiędzy 2 a 4 dniem terapii. W zdecydowanej większości mijają one po 2, najwyżej 3 dniach, a niektóre z nich znikają już na kilka godzin po ich zaobserwowaniu.

  1. Zażywaj aktywności fizycznej na świeżym powietrzu

    Będąc na świeżym powietrzu, zaopatrujemy organizm w tlen i usuwamy z niego dwutlenek węgla. Udowodniono, że oddychanie na świeżym powietrzu działa na organizm odkwaszająco. W czasie oddychania zwiększają się bufory krwi, które odpowiadają za jej alkalizację i utrzymanie właściwego pH.
    Umiarkowana aktywność fizyczna ma działanie przyspieszające usuwanie toksyn oraz wspomagające metabolizm. Dodatkowo podczas wysiłku fizycznego pocimy się, co również ma znaczący udział w odkwaszaniu organizmu. Przez pot bowiem nasz organizm pozbywa się szkodliwych produktów przemiany materii, w tym toksyn.
    Wybór konkretnej aktywności fizycznej zależy tylko od nas. Możemy wybrać pływanie, jogging, jazdę na rowerze i każdą inną dyscyplinę. Najlepiej zdecydować się na taki sport, który będzie sprawiał nam przyjemność. W takim przypadku dodatkowo będą wydzielać się endorfiny, czyli hormony szczęścia, które poprawią nam samopoczucie.

  2. Regularne pij wodę

    Tak samo, jak dbamy o higienę na powierzchni naszego ciała, powinniśmy dbać o nią również w jego wnętrzu. Możemy to zrobić właśnie dzięki piciu zwykłej czystej wody, najlepiej źródlanej. Warto rozwinąć w sobie nawyk regularnego picia i stosować go przez całe życie, nawet po zakończeniu terapii oczyszczającej. Nasze ciało składa się bowiem w 70-80% z wody, a w naszej krwi jest jej aż 90%. To właśnie ona odpowiada za nawodnienie wszystkich części organizmu, odżywienie ich i oczyszczenie ze szkodliwych substancji, w tym toksyn.

    Im lepsze nawodnienie całego ciała, tym efektywniej pozbywa się ono zbędnych produktów przemiany materii. Jeśli w krwi i limfie znajduje się odpowiednia ilość wody, będącej najlepszym rozpuszczalnikiem dla szkodliwych substancji, mogą one efektywnie oczyszczać organizm ze zgromadzonych w nim zanieczyszczeń i wyprowadzać je na zewnątrz.

    Aby dobrze nawodnić organizm, należy pić codziennie przynajmniej 30 ml wody na każdy kilogram masy ciała (jest to woda przyjmowana tylko w postaci płynów, bez uwzględnienia wody w pokarmach). Można łatwo sprawdzić, czy poziom nawodnienia naszego ciała jest prawidłowy – wystarczy skontrolować kolor moczu. Jeśli jest on słomkowy, oznacza to, że ilość wody, którą pijemy, jest wystarczająca.

    Zaleca się picie przede wszystkim wody źródlanej, a ograniczenie wody mineralnej. Powodem jest fakt, że woda mineralna, jak można wywnioskować z samej nazwy, jest nasycona większą ilością minerałów, których nadmiar będzie powodował odwodnienie organizmu.

    Picie wody jako sposób zapobiegania objawom występującym przy oczyszczaniu organizmu łagodzi bóle głowy, uczucie zmęczenia i braku energii i pomaga na kłopoty z wypróżnianiem. Wystarczy więc zastosować się tylko do tej jednej rady, żeby złagodzić cały wachlarz dolegliwości.

  3. Wprowadź do diety świeże soki i gotowane warzywa

    Nagłe wprowadzenie do diety dużej ilości surowych owoców i warzyw, które ma miejsce na początku oczyszczania, może prowadzić do bólów brzucha. Aby im zapobiec, po wystąpieniu takich bólów dobrze jest zamienić surowe warzywa na warzywa gotowane. W takiej postaci będą lepiej przyswajalne dla organizmu. Następnie powinniśmy stopniowo zacząć przyzwyczajać organizm do coraz to większej ilości błonnika: zacząć od warzywnych soków, później wprowadzić lekko duszone warzywa, a na samym końcu, po kilku kolejnych dniach wrócić do surowych warzyw.

    Biegunka, która może wystąpić w pierwszych dniach kuracji oczyszczającej jest spowodowana złuszczaniem martwego nabłonka w jelitach. Jeśli się pojawi, warto pić więcej soków i jeść więcej warzyw gotowanych, żeby nabłonek miał szansę się zregenerować. Biegunka przechodzi zazwyczaj po dwóch dniach, a po jej ustąpieniu można wrócić do surowych owoców i warzyw.

  4. Weź odprężającą kąpiel

    Skóra to jeden z organów, którego funkcją jest wydalanie zbędnych produktów przemiany materii z organizmu.

    Żeby maksymalnie wykorzystać jej oczyszczające z dolności, najlepiej byłoby regularnie korzystać z sauny, jednak nie każdy ma taką możliwość. Za to każdy może przygotować sobie gorącą relaksującą kąpiel. Wystarczy zarezerwować sobie trochę czasu tylko dla siebie, włączyć ulubioną muzykę albo poświęcić ten czas na czytanie dobrej książki. Niech ta kąpiel będzie chwilą, w której nigdzie nie trzeba się spieszyć – chwilą, która w całości będzie przeznaczona tylko dla naszego organizmu. Trzeba tylko uważać, żeby nie zasnąć.

    Po zażyciu kąpieli nie należy smarować ciała kremami i balsamami. Mogłoby to utrudnić skórze wydalenie zanieczyszczeń. Jeśli na chwilę po kąpieli pojawi się nieprzyjemny zapach, nie trzeba się nim przejmować, bo za jakiś czas zniknie.

  5. Znajdź grupę wsparcia

    oczyszczanie organizmu

  6. Oczywiście każdy z nas jest inny – jedni są bardziej śmiali, inni bardziej zamknięci w sobie, a jeszcze inni po prostu nie lubią towarzystwa. Jednak ponad wszystkimi podziałami psychologia stawia fakt, że człowiek jest stworzeniem stadnym. W związku z tym przebywanie w grupie daje nam poczucie pewności i bezpieczeństwa, a także możliwość dzielenia się emocjami, wiedzą i doświadczeniem.Jak przy każdym małym wyzwaniu, również przy oczyszczaniu organizmu mogą zdarzyć się momenty, w których będzie nam trudno i będziemy czuli się gorzej. Wtedy dobrze jest mieć świadomość, że jest ktoś, z kim można podzielić się wątpliwościami i porozmawiać o swoich obawach. Pomocne będzie też przyjrzenie się doświadczeniom innych, którzy są w podobnej sytuacji.Osoby, które przeszły kurację oczyszczającą zgodnie twierdzą, że grupa wsparcia była dla nich kluczowym elementem całego procesu, który pomógł im pokonać przeciwności i wytrwać w najtrudniejszych momentach. Dzięki niej mogą dzisiaj powiedzieć, że osiągnęli sukces.

    Właśnie taką grupą wsparcia znajdziesz tutaj na Facebooku

    Należą do niej osoby, dla których ważne jest dążenie do zdrowia i dobrej kondycji. Chętnie dzielimy się tam swoimi doświadczeniami i metamorfozami – mniej lub bardziej spektakularnymi. Oprócz tego znajdziesz tam wiele zdrowych i pysznych przepisów. Jeśli jeszcze nie należysz do naszej grupy, a chcesz dążyć do pełnego zdrowia, koniecznie do niej dołącz!

  7. Pamiętaj o regenerującym i spokojnym śnie

    Sen to niezmiernie ważna część naszego życia. Nie bez kozery spędzamy 30% naszego życia w łóżku. Podczas snu następuje regeneracja ciała i umysłu. Sen jest tak ważny dla organizmu, że w okresach, kiedy jesteśmy chorzy, czyli kiedy potrzebujemy najwięcej sił witalnych do walki z chorobą, stajemy się senni i śpimy dłużej – właśnie po to, żeby dać wtedy ciału to, co dla niego najlepsze, czyli sen i regenerację.

    Podczas kuracji oczyszczającej odpowiednia ilość snu pomoże złagodzić wiele nieprzyjemnych dolegliwości: przede wszystkim ospałość, a także zmęczenie, bóle głowy, uczucie zimna i rozdrażnienie.

    Żeby pozwolić organizmowi odpowiednio się zregenerować w trakcie procesu oczyszczania, powinniśmy kłaść się do łóżka o jak najbardziej stałych porach, najlepiej między 21:00 a 22:00, ponieważ sen przed północą jest najbardziej wartościowy.

    Długość snu powinna wynosić przynajmniej 7 godzin. Optymalny czas to 8 godzin. Głęboki, 8-godzinny sen na pewno pozwoli zupełnie inaczej odbierać nawet te najbardziej uciążliwe objawy pojawiające się w procesie oczyszczania.

Czy oczyszczanie organizmu to rodzaj diety?

Wręcz przeciwnie. Podczas gdy dieta odchudzająca przyczynia się do zwiększenia stężenia toksyn w naszym ciele, oczyszczanie organizmu prowadzi do aktywizacji naturalnych procesów wspomagających ich wydalanie.

Przy dietach odchudzających mniejsza podaż kalorii powoduje kumulowanie się toksyn. Organizm, w którym naturalne mechanizmy usuwania toksyn nie działają efektywnie, dąży do zmniejszenia ich koncentracji, odbudowując tkankę tłuszczową – w ten sposób powstaje efekt jo-jo.

Zupełnie inaczej jest w przypadku kuracji oczyszczającej, która dzięki wewnętrznemu odżywianiu oczyszcza organizm ze złogów, nacieków tłuszczowych i zwyrodniałych komórek, a dodatkowo usuwa toksyny w organizmu.

 

Jak łagodniej przejść oczyszczanie organizmu

Istnieje jeden świetny sposób na lepsze samopoczucie, młodszy wygląd i poprawę ogólnego zdrowia. Tym sposobem jest oczyszczanie organizmu. Dzięki niemu możemy czuć się dosłownie kilka lat młodsi. W początkowej fazie oczyszczania organizmu mogą jednak wystąpić przejściowe dolegliwości, które są związane z reakcją organizmu na pozbywanie się toksyn.

Właśnie one niestety są przyczyną zbyt szybkiej rezygnacji z terapii u wielu osób.

Żeby temu zapobiec, warto wiedzieć, jak radzić sobie z tymi dolegliwościami, jak je łagodzić i jak zachować przy tym radość z odzyskiwania prawdziwego zdrowia. Tego wszystkiego dowiesz się w tym artykule.

7 sposobów na łagodzenie objawów oczyszczania organizmu

Czy możesz zastosować oczyszczanie organizmu?

Terapia polegająca na naturalnym oczyszczeniu organizmu wzmacnia naturalne mechanizmy działające w organizmie, które odpowiadają za usuwanie z niego toksyn. Może być ona przeprowadzona u każdego, jednak należy pamiętać, że szczegółowy przebieg terapii musi być dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Każdy, kto zechce oczyścić organizm, powinien stosować odpowiednią dla siebie dietę, ewentualnie wzbogaconą o naturalne suplementy.

Jak przebiega oczyszczanie organizmu?

Terapia oczyszczająca organizm polega na okresowym wyeliminowaniu z diety pokarmów zakwaszających i znaczącym zwiększeniu udziału w jadłospisie pokarmów, które mają działanie alkalizujące, szczególnie warzyw i owoców. Taka zmiana powoduje, że organy odpowiedzialne za usuwanie zanieczyszczeń z organizmu, czyli skóra, nerki i wątroba, zostają odciążone i przez jakiś czas nie są do nich dostarczane kolejne toksyny. Dzięki temu wzmaga się ich oczyszczające działanie, które prowadzi do całkowitego oczyszczenia organizmu.

Skąd te dolegliwości?

Przy oczyszczaniu organizmu na jakiś czas eliminuje się spożycie niektórych grup pokarmów, jak np. tłuszcz, nabiał, gluten czy kawa. Dodatkowo organizm zaczyna przyjmować coraz więcej innych substancji, które do tej pory otrzymywał w ograniczonych ilościach. Są nimi m.in. woda, surowe warzywa i błonnik. Jest to dla niego pewnego rodzaju szok, który skutkuje czasowymi dolegliwościami w początkowym okresie terapii oczyszczającej.

Jakie dolegliwości mogą wystąpić przy oczyszczaniu organizmu?

oczyszczanie organizmu

Nie każdy będzie tak samo reagował na zmiany w diecie, które są wprowadzane przy oczyszczaniu organizmu. Dlatego u niektórych może pojawić się więcej objawów, u innych mniej, a pozostała część osób może przejść oczyszczanie bez jakichkolwiek dolegliwości. Objawami, które mogą jednak wystąpić, są:

  • bóle głowy
  • bóle żołądka
  • głód
  • ogólne osłabienie
  • uczucie zimna.

Jak złagodzić dolegliwości przy oczyszczaniu organizmu?

Decydując się na oczyszczanie organizmu musimy mieć świadomość, że podane wyżej objawy mogą, choć nie muszą się pojawić. Na wszelki wypadek lepiej jeszcze przed rozpoczęciem terapii dowiedzieć się, jak radzić sobie z tymi dolegliwościami. Mając odpowiednią wiedzę, wiele z nich można zminimalizować, a niektóre nawet całkowicie wyeliminować. Warto więc być na nie przygotowanym, żeby pod wpływem czasowych objawów nie porzucić całej terapii.

Warto pamiętać, że większość podanych dolegliwości występuje tylko przez jakiś czas, najczęściej pomiędzy 2 a 4 dniem terapii. W zdecydowanej większości mijają one po 2, najwyżej 3 dniach, a niektóre z nich znikają już na kilka godzin po ich zaobserwowaniu.

  1. Zażywaj aktywności fizycznej na świeżym powietrzu

    Będąc na świeżym powietrzu, zaopatrujemy organizm w tlen i usuwamy z niego dwutlenek węgla. Udowodniono, że oddychanie na świeżym powietrzu działa na organizm odkwaszająco. W czasie oddychania zwiększają się bufory krwi, które odpowiadają za jej alkalizację i utrzymanie właściwego pH.
    Umiarkowana aktywność fizyczna ma działanie przyspieszające usuwanie toksyn oraz wspomagające metabolizm. Dodatkowo podczas wysiłku fizycznego pocimy się, co również ma znaczący udział w odkwaszaniu organizmu. Przez pot bowiem nasz organizm pozbywa się szkodliwych produktów przemiany materii, w tym toksyn.
    Wybór konkretnej aktywności fizycznej zależy tylko od nas. Możemy wybrać pływanie, jogging, jazdę na rowerze i każdą inną dyscyplinę. Najlepiej zdecydować się na taki sport, który będzie sprawiał nam przyjemność. W takim przypadku dodatkowo będą wydzielać się endorfiny, czyli hormony szczęścia, które poprawią nam samopoczucie.

  2. Regularne pij wodę

    Tak samo, jak dbamy o higienę na powierzchni naszego ciała, powinniśmy dbać o nią również w jego wnętrzu. Możemy to zrobić właśnie dzięki piciu zwykłej czystej wody, najlepiej źródlanej. Warto rozwinąć w sobie nawyk regularnego picia i stosować go przez całe życie, nawet po zakończeniu terapii oczyszczającej. Nasze ciało składa się bowiem w 70-80% z wody, a w naszej krwi jest jej aż 90%. To właśnie ona odpowiada za nawodnienie wszystkich części organizmu, odżywienie ich i oczyszczenie ze szkodliwych substancji, w tym toksyn.

    Im lepsze nawodnienie całego ciała, tym efektywniej pozbywa się ono zbędnych produktów przemiany materii. Jeśli w krwi i limfie znajduje się odpowiednia ilość wody, będącej najlepszym rozpuszczalnikiem dla szkodliwych substancji, mogą one efektywnie oczyszczać organizm ze zgromadzonych w nim zanieczyszczeń i wyprowadzać je na zewnątrz.

    Aby dobrze nawodnić organizm, należy pić codziennie przynajmniej 30 ml wody na każdy kilogram masy ciała (jest to woda przyjmowana tylko w postaci płynów, bez uwzględnienia wody w pokarmach). Można łatwo sprawdzić, czy poziom nawodnienia naszego ciała jest prawidłowy – wystarczy skontrolować kolor moczu. Jeśli jest on słomkowy, oznacza to, że ilość wody, którą pijemy, jest wystarczająca.

    Zaleca się picie przede wszystkim wody źródlanej, a ograniczenie wody mineralnej. Powodem jest fakt, że woda mineralna, jak można wywnioskować z samej nazwy, jest nasycona większą ilością minerałów, których nadmiar będzie powodował odwodnienie organizmu.

    Picie wody jako sposób zapobiegania objawom występującym przy oczyszczaniu organizmu łagodzi bóle głowy, uczucie zmęczenia i braku energii i pomaga na kłopoty z wypróżnianiem. Wystarczy więc zastosować się tylko do tej jednej rady, żeby złagodzić cały wachlarz dolegliwości.

  3. Wprowadź do diety świeże soki i gotowane warzywa

    Nagłe wprowadzenie do diety dużej ilości surowych owoców i warzyw, które ma miejsce na początku oczyszczania, może prowadzić do bólów brzucha. Aby im zapobiec, po wystąpieniu takich bólów dobrze jest zamienić surowe warzywa na warzywa gotowane. W takiej postaci będą lepiej przyswajalne dla organizmu. Następnie powinniśmy stopniowo zacząć przyzwyczajać organizm do coraz to większej ilości błonnika: zacząć od warzywnych soków, później wprowadzić lekko duszone warzywa, a na samym końcu, po kilku kolejnych dniach wrócić do surowych warzyw.

    Biegunka, która może wystąpić w pierwszych dniach kuracji oczyszczającej jest spowodowana złuszczaniem martwego nabłonka w jelitach. Jeśli się pojawi, warto pić więcej soków i jeść więcej warzyw gotowanych, żeby nabłonek miał szansę się zregenerować. Biegunka przechodzi zazwyczaj po dwóch dniach, a po jej ustąpieniu można wrócić do surowych owoców i warzyw.

  4. Weź odprężającą kąpiel

    Skóra to jeden z organów, którego funkcją jest wydalanie zbędnych produktów przemiany materii z organizmu.

    Żeby maksymalnie wykorzystać jej oczyszczające z dolności, najlepiej byłoby regularnie korzystać z sauny, jednak nie każdy ma taką możliwość. Za to każdy może przygotować sobie gorącą relaksującą kąpiel. Wystarczy zarezerwować sobie trochę czasu tylko dla siebie, włączyć ulubioną muzykę albo poświęcić ten czas na czytanie dobrej książki. Niech ta kąpiel będzie chwilą, w której nigdzie nie trzeba się spieszyć – chwilą, która w całości będzie przeznaczona tylko dla naszego organizmu. Trzeba tylko uważać, żeby nie zasnąć.

    Po zażyciu kąpieli nie należy smarować ciała kremami i balsamami. Mogłoby to utrudnić skórze wydalenie zanieczyszczeń. Jeśli na chwilę po kąpieli pojawi się nieprzyjemny zapach, nie trzeba się nim przejmować, bo za jakiś czas zniknie.

  5. Znajdź grupę wsparcia

    oczyszczanie organizmu

  6. Oczywiście każdy z nas jest inny – jedni są bardziej śmiali, inni bardziej zamknięci w sobie, a jeszcze inni po prostu nie lubią towarzystwa. Jednak ponad wszystkimi podziałami psychologia stawia fakt, że człowiek jest stworzeniem stadnym. W związku z tym przebywanie w grupie daje nam poczucie pewności i bezpieczeństwa, a także możliwość dzielenia się emocjami, wiedzą i doświadczeniem.Jak przy każdym małym wyzwaniu, również przy oczyszczaniu organizmu mogą zdarzyć się momenty, w których będzie nam trudno i będziemy czuli się gorzej. Wtedy dobrze jest mieć świadomość, że jest ktoś, z kim można podzielić się wątpliwościami i porozmawiać o swoich obawach. Pomocne będzie też przyjrzenie się doświadczeniom innych, którzy są w podobnej sytuacji.Osoby, które przeszły kurację oczyszczającą zgodnie twierdzą, że grupa wsparcia była dla nich kluczowym elementem całego procesu, który pomógł im pokonać przeciwności i wytrwać w najtrudniejszych momentach. Dzięki niej mogą dzisiaj powiedzieć, że osiągnęli sukces.

    Właśnie taką grupą wsparcia znajdziesz tutaj na Facebooku

    Należą do niej osoby, dla których ważne jest dążenie do zdrowia i dobrej kondycji. Chętnie dzielimy się tam swoimi doświadczeniami i metamorfozami – mniej lub bardziej spektakularnymi. Oprócz tego znajdziesz tam wiele zdrowych i pysznych przepisów. Jeśli jeszcze nie należysz do naszej grupy, a chcesz dążyć do pełnego zdrowia, koniecznie do niej dołącz!

  7. Pamiętaj o regenerującym i spokojnym śnie

    Sen to niezmiernie ważna część naszego życia. Nie bez kozery spędzamy 30% naszego życia w łóżku. Podczas snu następuje regeneracja ciała i umysłu. Sen jest tak ważny dla organizmu, że w okresach, kiedy jesteśmy chorzy, czyli kiedy potrzebujemy najwięcej sił witalnych do walki z chorobą, stajemy się senni i śpimy dłużej – właśnie po to, żeby dać wtedy ciału to, co dla niego najlepsze, czyli sen i regenerację.

    Podczas kuracji oczyszczającej odpowiednia ilość snu pomoże złagodzić wiele nieprzyjemnych dolegliwości: przede wszystkim ospałość, a także zmęczenie, bóle głowy, uczucie zimna i rozdrażnienie.

    Żeby pozwolić organizmowi odpowiednio się zregenerować w trakcie procesu oczyszczania, powinniśmy kłaść się do łóżka o jak najbardziej stałych porach, najlepiej między 21:00 a 22:00, ponieważ sen przed północą jest najbardziej wartościowy.

    Długość snu powinna wynosić przynajmniej 7 godzin. Optymalny czas to 8 godzin. Głęboki, 8-godzinny sen na pewno pozwoli zupełnie inaczej odbierać nawet te najbardziej uciążliwe objawy pojawiające się w procesie oczyszczania.

Czy oczyszczanie organizmu to rodzaj diety?

Wręcz przeciwnie. Podczas gdy dieta odchudzająca przyczynia się do zwiększenia stężenia toksyn w naszym ciele, oczyszczanie organizmu prowadzi do aktywizacji naturalnych procesów wspomagających ich wydalanie.

Przy dietach odchudzających mniejsza podaż kalorii powoduje kumulowanie się toksyn. Organizm, w którym naturalne mechanizmy usuwania toksyn nie działają efektywnie, dąży do zmniejszenia ich koncentracji, odbudowując tkankę tłuszczową – w ten sposób powstaje efekt jo-jo.

Zupełnie inaczej jest w przypadku kuracji oczyszczającej, która dzięki wewnętrznemu odżywianiu oczyszcza organizm ze złogów, nacieków tłuszczowych i zwyrodniałych komórek, a dodatkowo usuwa toksyny w organizmu.